Piatnik – producent kart do gry

Firma Piatnik to lider w produkcji kart, puzzli i gier. Dzięki sześciopokoleniowej tradycji oraz nieustannemu dążeniu do doskonałości, firma ta stała się synonimem najwyższej jakości produktów tego rodzaju na całym świecie.

Najlepsze gry od Piatnika

Piatnik to austriacka firma założona w 1824 roku w Wiedniu, specjalizująca się w produkcji kart do gry, puzzli i gier planszowych. Wysoka jakość produktów i bogata tradycja, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie sprawiły, że przedsiębiorstwo to zdobyło uznanie wielu osób na całym świecie. Początkowo firma funkcjonowała jako mała pracownia, w której karty do gry były malowane ręcznie. Pod koniec XIX wieku, gdy trzej synowie Fryderyka Piatnika dołączyli do firmy, przekształciła się ona z tradycyjnej manufaktury w nowoczesne przedsiębiorstwo przemysłowe Ferd. Piatnik & Söhne. Dynamiczny rozwój firmy obejmował między innymi budowę kilku nowych fabryk na terenie Austro-Węgier. Zakłady te przetrwały pierwszą wojnę światową i działały pomyślnie aż do lat czterdziestych XX wieku, w tym również Krakowska Fabryka Kart. Po wojnie filie znalazły się w radzieckiej strefie wpływów, co doprowadziło do ich nacjonalizacji i zerwania więzi z macierzystą firmą w Wiedniu. Mimo to, Piatnik stopniowo odbudowywał swoje międzynarodowe kontakty handlowe. 

Piatnik – dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo z tradycjami

W latach pięćdziesiątych firma Piatnik rozpoczęła eksport swoich produktów do innych krajów europejskich, a później również do Ameryki. Od 1950 roku oferta była konsekwentnie rozszerzana i obecnie obejmuje wiele modeli puzzli i gier. Co roku Piatnik sprzedaje około 25 milionów kart oraz kilka milionów puzzli i gier do ponad 60 krajów. Inwestycje w nowoczesne technologie i środki produkcji, umożliwiły firmie osiągnięcie wysokiej wydajności oraz wyjątkowej precyzji druku. Piatnik jest obecnie firmą rodzinną, prowadzoną przez członków rodziny Piatnik już od sześciu pokoleń. Sztuka wytwarzania kart była w niej przekazywana z pokolenia na pokolenie, począwszy od tradycyjnego ich ręcznego malowania, aż po dzisiejszą, wysoce zmechanizowaną produkcję. Do wyrobu kart firma wykorzystuje surowce najwyższej jakości, a jednym z jej znaków rozpoznawczych jest różnorodność wzorów nanoszonych na karty i puzzle. Piatnik stał się jednym z największych i najbardziej cenionych producentów kart do gry. Wieloletnia tradycja i nieustanne dążenie do tworzenia wyrobów najwyższej jakości sprawiły, że marka Płatnik jest dziś rozpoznawalna na całym świecie i ma wielu swoich stałych klientów.  W przerwie gry w karty można zerknąć na wyniki rozgrywek sportowych, z pomocą kodu bonusowego ComeOn od Meczyki.